KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14052176
nr 1405 2176
Emma Toll
(1847-1917), Sverige
Oljemålning, "stilleben". Signerad. Olja på pannå, 38x27, yttermått inklusive ram: 51x40 cm
Emma Toll, svensk bildkonstnär född 1847, död 1917 .
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.700 kr
måndag 21 juni 2021
kl 19:25:07
1.600 kr
21 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer